Ekskluzive: Mbyllet “Feronikeli”

Autori:Gazeta Fjala

feronikel (1)

Kompania më e madhe e nikelit në Kosovë, “Feronikeli” duket se përfundimisht ka falimentuar.

Sipas burimeve të Infokusit, brenda “Feronikelit”, fabrika ka ndalur prodhimin sot në ora 15:00, dhe punëtorët e ndërrimit të dytë dhe tretë nuk kanë dalë në punë.

Sipas të njëjtit burim, punëtorët do të mbesin pa punë deri në ndonjë vendim të ri të menaxhmentit.

Mësohet se kjo kompani tash e dy vite ka qene në prag të falimentimit dhe punëtorët janë paguar 50 për qind më pak./INFOKUSI

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ekskluzive-mbyllet-feronikeli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala