Efektet anësore të fitnesit

Autori:Gazeta Fjala

gym1

Aktiviteti fizik mund të bëjë që edhe personi më i ashpër të përmirësojë efikasitetin e trurit dhe organeve të tjera, të rregullojë gjumin dhe gjithashtu në rregullimin e gjumit.

Përveç të mirave, fitnesi ka edhe efektet anësore të cilat nuk janë shumë të mira sidomos për fillestarët.

Ja cilat janë ato:

Dridhja e muskujve

Ftohja nga djersitja

Kruajtja

Dhimbjet e kokës

Dhimbja e gishtave

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/efektet-anesore-te-fitnesit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala