Edhe Xherdan Shaqiri do të luajë në ndeshjen Everton-Stoke City (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

xs_1502522902-4931739

Everton dhe Stoke City do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë

Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express.

Nga minuta e parë për Stoke Cityn do të luajë edhe ylli kosovar, Xherdan Shaqiri. Përfaqësuesi i Zvicrës pritet të zhvillojë një sezon të mirë në Premierligë.

Kurse, te Evertoni titullar do të jetë edhe sulmuesin anglez, Wayne Roony, i cili u transferua nga Manchester United.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/edhe-xherdan-shaqiri-do-te-luaje-ne-ndeshjen-everton-stoke-city-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala