Edhe universitetet në grevë, nesër

Autori:Gazeta Fjala

universiteti-i-prishtines-up-foto-up_1500323889-1816258-780x439 (1)

Të gjitha institucionet e arsimit në Kosovë nesër do të mbajnë grevë njëditore.

Njoftimin e ka dhënë Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës.

Mësim nuk mbahet në shkollat fillore e të mesme dhe universitete, të cilat nuk janë pjesë e SBASHK-ut.

Zyrtarë të kësaj sindikate thonë se greva po përsëritet, pasi qeveria e Kosovës nuk i ka plotësuar kërkesat e tyre.

Ata paralajmërojnë se nëse nuk u plotësohen kërkesat, grevë do të ketë përsëri më 13 prill. Viagra Jelly online Brand Cialis purchase

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/edhe-universitetet-ne-greve-neser/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala