E tmerrshme: Ky është shtrati i një pacienti në QKUK

Autori:Gazeta Fjala

orto111_1515926103-1639046-1

Modifikimet në shtretër dhe pajisje të tjera mjekësore në QKUK janë të shpeshta. Kjo për shkak të mungesës së infrastrukturës dhe vjetërsimit të pajisjeve që gjenden në qendrën më të madhe shëndetësore në Kosovë.

ushtet në klinikën e ortopedisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, sipas pacientëve, por edhe vetë profesionistëve shëndetësorë, nuk janë aspak të mira. Aty mungojnë barna e material shpenzues, derisa cilësia e shërbimeve lë për të dëshiruar.

Shtretërit në këtë klinikë janë të prishur. Aty pacientët por edhe vet stafi mjekësorë përpiqen që të bëjnë modifikime në mënyrë që të kalojnë sa me lehtë kohën e shërimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/e-tmerrshme-ky-eshte-shtrati-i-nje-pacienti-ne-qkuk/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala