E pabesushme: Në këtë qytetë të Kosovës votojnë 101.06%

Autori:Gazeta Fjala

zgjedhjet-kosove-600x360

Komisioni Qendor i Zgjedhjeve ditë më parë ka shpallur rezultat preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Kosovës.

Në bazë të rezultateve shumicën e komunave i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje kështu duke lënë pas Lidhjen Demokratike të Kosovës, kurse e treta sipas rezultateve doli të jetë Partia Demokratike e Kosovës.

KQZ ka shpallur numrin votueseve në të gjitha Komunat e Kosovës. Në Komunën e Podujevës prinë LDK-ja.

Mirëpo, diçka te çuditshme që mund të vërehet është se në faqen zyrtare të KQZ-zë thuhet se në këtë komunë kanë dalur gjithsej 101,06% të votueseve.

tedhena

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/e-pabesushme-ne-kete-qytete-te-kosoves-votojne-101-06/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala