E mbuluar me tatuazhe, kjo është mjekja më e veçantë në botë

Autori:Gazeta Fjala

408394-600x360

Dr Sarah Grey është padyshim një prej mjekëve më të veçantë botë, për shkak të tatuazheve të shumta që mban në trup.

Ajo po përpiqet që të thyejë paragjykimet, për “profesionistët me tatuazhe”.

g

Modelja dhe mjekja 31-vjeçare, që punon në një spital në Adelaide, dëshiron të shembë paragjykimet rreth “mjekut tradicional”.

Sara bëri tatuazhin e parë në moshën 16 vjeçare dhe e përshkruan veten si një “koleksioniste arti”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/e-mbuluar-me-tatuazhe-kjo-eshte-mjekja-me-e-vecante-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala