Dyshekët e gjumit për bebe të rrezikshëm për jetën e tyre

Autori:Gazeta Fjala

bebe

Disa tregtarë në Britani kanë ndaluar shitjen e dyshekëve pozicionues për gjumë të foshnjave, për shkaqe sigurie.

Rregullatori i shëndetësisë në Britani ka thënë ato mund të shkaktojnë ndalimin e frymëmarrjes që rezulton me vdekje.

Deri më tani këta dyshekë lidhen me 12 vdekje të foshnjave në Amerikë.

Qëllimi i tyre është që të mbajnë bebet në një pozicion specifik përderisa janë në gjumë.

Screengrab of the FDA's video about sleep positioners

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dysheket-e-gjumit-per-bebe-te-rrezikshem-per-jeten-e-tyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala