Dy shkolla fillore në Gjilan do të vezhgohen nga kamerat

Autori:Gazeta Fjala

kamerat-e-sigurise-640x340

Prej tetorit të këtij viti nxënësit e shkollave fillore “Rexhep Elmazi” dhe “Sadullah Brestovci” në Gjilan për çdo veprim të tyre brenda objektve mësimor do të jenë në vezhgim të kamerave .

Këtë vendim e ka marrë Kuvendi Komunal i Komunës së Gjilanit, ku ka vendosur që në këto dy shkolla të instalohet sistemi i monitorimit me anë të kamerave. Ende nuk dihen arsyet se pse vetëm këto dy shkolla do të kenë një sistem të tillë të funksionimit.

Në tenderin e paraqitur nga Komuna e Gjilanit janë dhenë një varg kushtesh që duhet t`I plotësoj ofertuesit. Fituesi i tenderit duhet të këtë berë punë të ngjashme se paku tri herë , duhet të jenë të pajisur më një një inxhinjer të shkencave kompjuterike dhe poashtu të paraqesinë edhe mostra të produkteve që do të përdorin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dy-shkolla-fillore-ne-gjilan-do-te-vezhgohen-nga-kamerat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala