Dorëzohen 100 luftëtarë të ISIS’it

Autori:Gazeta Fjala

ISIS

Rreth 100 luftëtarë të Shtetit Islamik janë dorëzuar në Raqqa të Sirisë gjatë 24 orëve të fundit dhe janë “larguar nga qyteti”, tha për Reuters të shtunën një zëdhënës i koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Shtetit Islamik.

“Ne ende presim luftime të vështira në ditët në vijim dhe nuk do të vendosim një kohë kur mendojmë (Shteti Islamik) do të jetë plotësisht i mundur në Raqqa,” tha koloneli Ryan Dillon në një deklaratë me email.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dorezohen-100-luftetare-te-isisit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala