Donika Gërvalla e fajëson Lutfi Hazirin për humbjen në Gjilan, ja çfarë i thotë ajo

Autori:Gazeta Fjala

collage-3-600x360

Lutfi Haziri është fajtor për rezultatet e LDK-së në Komunën e Gjilanit.

Kështu ka thënë aktivistja e LDK-së, në Gjermani Donika Gërvalla , përmes një statusi në profilin e saj në facebook, shkruan Gazeta inFokus.

Gërvalla ka shkruar se me këtë Lutfi Hazirit iu dha një mesazh nga votuesit tradicional të Gjilanit.

“Apo ka nevojē me dal dikush e me ia shpjegu? Hilet dhe prapaskenat vërtet nuk i ka shpik Luta, ama i zotëron me virtuozitet. E votuesi thjesht është lodhur me dallavere dhe dyftyrësi”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë që në Gjilan, Lidhja Demokratik e Kosovës ka marrë 27,18%, ndërsa Vetëvendosje 39,75%/Gazeta inFokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/donika-gervalla-e-fajeson-lutfi-hazirin-per-humbjen-ne-gjilan-ja-cfare-i-thote-ajo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala