Dollari bie, euro rritet

Autori:Gazeta Fjala

ITALY EURO US CURRENCY

Dollari amerikan humbi pikë ditën e sotme. Ai u këmbye me 116.10 dollarë amerikanë për jen, duke qëndruar shumë pranë nivelit të tij të ulët prej 115.06 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit, që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ishte 102.15 .DXY.

Monedha euro shënoi një rritje prej 0.1 për qind mëngjesin e sotëm, duke u këmbyer me 1.0543 euro për dollarë amerikanë.

Që nga momenti kur Trumpi u shpall president i ri i Amerikës, pesoja meksikane ka humbur 16 për qind kundrej dollarit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dollari-bie-euro-rritet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala