Doktoresha nuk e ndal lojën ‘Ludo’ derisa e kontrollon pacientin

Autori:Gazeta Fjala

screen-17.06.40[13.03.2019]

Njëra nga lojërat online nga më të famshme të momentit Ludo “ka infektuar” mjekët të cilët  nuk ngurrojnë të luajnë edhe në orar të punës.

Njëjtë ka ndodhur edhe sot gjatë ditës në Qendrën Familjare në Gjakovë, ku shihet njëra nga mjeket duke shkruar diagnozën për pacientin, e anash saj edhe telefoni e loja Ludo.

 

Një lexues i Expressit ka bërë të ditur se kishte shkuar për të marrë inekcion në momentin kur edhe u detyrua të fotografojë mjeken teksa luante “Ludo”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/doktoresha-nuk-e-ndal-lojen-ludo-derisa-e-kontrollon-pacientin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala