Dogana vazhdon të rrisë të hyrat, 2.5% më shumë se 2016

Autori:Gazeta Fjala

Doganat-e-Kosoves

Angazhimi i zyrtarëve doganorë dhe rritja e kontrolleve në pikat kufitare si dhe në brendi të vendit, kanë ndikuar në rritje e performancës të Doganës së Kosovës në mbledhjen e të hyrave.

Krahasimi në mes të viteve 2016 dhe 2017 për periudha të njëjta kohore tregon që ka një rritje prej 2,5% më shumë, apo afër 7 milionë euro më shumë.

Gjatë vitit 2016 dogana kishte mbledhur 263,2 milionë deri më 20 prill 2016 derisa në këtë periudhë janë mbledhur 269,8 milionë euro, thuhet në një njoftim të Doganës së Kosovës.

Dogana me këtë rast u bën thirrje qytetarëve që të thërrasin në telefonin 0800 50 095 nëse hasin apo shohin keqpërdorime dhe kontrabandim, pasi vetëm së bashku mund të mbrohet dhe ndërtohet shteti ynë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dogana-vazhdon-te-rrise-te-hyrat-2-5-me-shume-se-2016/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala