Disa sekrete që nuk duhet t’i ndani me njeri

Autori:Gazeta Fjala

albina

Ka disa gjëra, të cilat është më mirë t’i mbash për vete. Nëse ua tregon të tjerëve, kjo nuk do të sillte asgjë të mirë, prandaj më mirë të mos i ndash me askënd.

Mos tregoni planet tuaja ambicioze. Mbajini ato sekret derisa t’i përmbushni. Plane të tilla kanë shpesh pika të dobëta dhe dikush që është në dijeni të tyre mund të bëhet pengesë krejt lehtë ose edhe t’ju ndikojë duke iu thënë se janë të pamundura.

Mos jepni informacion për bamirësitë që bëni. Më e bukura e një bamirësie është kur nuk e përmend fare dhe nuk kërkon asgjë mbrapsht. Nëse e përhap lajmin, kjo mund të merret si arrogancë.

Mos tregoni për konfliktet që keni në çift ose në familje. Sa më pak të dinë të tjerët për familjen tuaj, aq më e fortë do të jetë ajo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/disa-sekrete-qe-nuk-duhet-ti-ndani-me-njeri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala