Disa nga yjet që kanë mbetur jashtë botërorit

Autori:Gazeta Fjala

faefafaf

Kualifikimet për kampionatin botëror kanë përfunduar dhe derisa edhe në Rusia 2018 do të mund t’i shohim yjet si, Cristiano Ronaldo e Lionel Messi, shumç yje të tjerë kanë mbetur jashtë.

Këta janë disa nga këta yje;

PIERRE-EMERICK AUBAMEYANGPierre Emerick Aubameyang Gabon

GARETH BALEGareth Bale Wales 02092017

EDIN DZEKOBosnia Belgium WC Qualification Dzeko Fellaini

MAREK HAMSIKMarek Hamsik Russia Slovakia Group B Euro 2016

RIYAD MAHREZRiyad Mahrez Nabil Bentaleb Algeria Zimbabwe AFCON 2016 15012017

JAN OBLAKJan Oblak Slovenia

CHRISTIAN PULISICChristian Pulisic USA Trinidad

ARJEN ROBBENArjen Robben Netherlands 2017

ALEXIS SANCHEZAlexis Sanchez Dani Alves Chile Brazil

ARTURO VIDALArturo Vidal

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/disa-nga-yjet-qe-kane-mbetur-jashte-boterorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala