Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune

Autori:Gazeta Fjala

intervista-850x567

Shumë nga këto pyetje janë standarde dhe e kanë burimin nga CV-ja.

Krijoni një situatë sikur jeni në intervistë dhe përgjigjuni vetë.

Përgatitja për intervistë është e rëndësishme.

Këto janë dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune:
1. Cilat janë cilësitë e tua më të mira?
2. Po dobësitë?
3. Pse je i interesuar të punosh për kompaninë?
4. Ku e shikon veten 3-5 vjet nga tani nga pikëpamja profesionale?
5. Pse do të largohesh nga puna aktuale?
6. Pse nuk ka vazhdimësi punësimi prej datës… deri në…? (Kjo pyetje vjen në rastet kur ju keni hapësira kohore punësimi të paplotësuara)
7. Çfarë mendon se mund të ofrosh diçka që ju bën juve të veçantë?
8. Cilat janë tri gjëra që do të dëshiroje t’i përmirësoje?
9. E ke problem udhëtimin?
10. Thuaj disa arritje për të cilat ti ndihesh krenar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dhjete-pyetjet-me-te-shpeshta-ne-nje-interviste-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala