Detyrat e Astrit Deharit (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

astrit-dehari1-780x439_1480110512-8820264

I ndjeri Astrit Dehari si aktivist i Lëveizjes Vetëvendosje ishte i angazhuar is asistent i Liburn Aliut, sa i ishte deputet e drejtor i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës.

Koordinatori i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Naim Jakaj ka publikuar një listë të detyrave që Deharit i ishin caktuat nga Vetëvendosje, shkruan Gazeta Fjala.

Lexojeni të plotë postimin e Naim Jakajt:

Astrit Dehari, në legjislaturën e IV-të të Kuvendit ishte i angazhuar si asistent i Liburn Aliut atë kohë deputet (anëtar në Komisionin për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale), pastaj për një kohë asistent i Glauk Konjufcës si Nënkryetar i Kuvendit, duke vazhduar në legjislaturën e V-të sërish si asistent i Liburn Aliut, ndërsa pas dorëheqjes dhe emërimit të Liburnit si drejtor në Komunë të Prishtinës, ai angazhohet te Drejtoria për Shëndetësi në Komunë të Prishtinës me Arben Vitinë. Në të njëjtën kohë ne kemi komunikuar për projektligjet që kanë ardhë për çështjen e shëndetësisë, për deputetët që i kanë prekë këto tema.

Më poshtë janë detyrat e Astritit për punët e tij që i krynte për Liburnin në kuadër të komisionit.

detyrat e astrit deharit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/detyrat-e-astrit-deharit-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala