Deputetët që në 2015-ën votuan pro Speciales, e tani janë kundër

Autori:Gazeta Fjala

gjykata-speciale-730x440

Dy vite duket kanë qenë kohë e mjaftueshme për disa deputet që të ndërrojnë qëndrimet e tyre. Po të njëjtit që në vitin 2015, ishin për themelimin e Gjykatës Speciale, të premten mbrëma nënshkruan për shfuqizimin e saj, shkruan Gazeta Fjala.

Madje, shumica nga ta vijnë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. Nait Hasani i prinë listës së 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale.

E deputetë të tjerë, si : Nezir Çoçaj, Xhevahire Izmaku, Flora Brovina, Sala Berisha-Shala, Bekim Haxhiu, Mexhide Mjaku-Topalli, Blerta Deliu-Kodra, Zenun Pajaziti, Luljeta Veselaj – Gutaj, Safete Hadërgjonaj dhe Fadil Beka në vitin 2015 ishin pjesë e Kuvendit ku kishin votuar pro krijimit të Speciales.

Emrat e tyre gjenden edhe në listat e nënshkrimev nënshkrimeve për seancë të jashtëzakonshme në të cilën do të shfuqizohej kjo Gjykatë, lista që I ka siguruar Gazeta Fjala.

Por, qëndrim për specialen nuk kanë ndërruar vetëm deputetët e PDK-së. Duda Balje, Emilja Rexhepi dhe të tjerë , janë deputetë nga radhët e minoriteteve që ndërruan mendim për Gjykatën Speciale.

Kryesia e Kuvendit sërish ka dështuar në marrjen e vendimit për të dalë në votim shfuqizimi i Gjykatës Speciale, pasi në mbledhje e dytë gjatë natës së sotme, nuk pati kuorum./Gazeta Fjala/.

Më poshtë mund të gjeni emrat dhe votën e gjithë deputetëve për Gjykatën Speciale:

1,Kadri Veseli PDK,PDK, Yes

 

2,Enver Hoxhaj PDK,PDK, Yes

 

3,Elmi Reçica PDK,PDK, Yes

 

4,Rafet Rama PDK,PDK, Abstain

 

5,Raif Qela PDK,PDK, No

 

6,Agim Aliu PDK,PDK, Yes

 

7,Fadil Beka PDK,PDK, Yes

 

8,Labinotë Demi-Murtezi PDK,PDK, Yes

 

9,Sala Berisha-Shala PDK,PDK,Yes

 

10,Bekim Haxhiu PDK,PDK,Yes

 

11,Xhavit Haliti PDK,PDK,Yes

 

12,Ramiz Kelmendi PDK,PDK,Yes

 

13,Latif Gashi PDK,PDK,Yes

 

14,Adem Grabovci PDK,PDK,Yes

 

15,Azem Syla PDK,PDK,Yes

 

16,Zenun Pajaziti PDK,PDK,Yes

 

17,Agim Çeku PDK,PDK,Yes

 

18,Naim Fetahu PDK,PDK,Yes

 

20,Besim Beqaj PDK,PDK,Yes

 

21,Nezir Çoçaj PDK,PDK,Yes

 

22,Gëzim Kelmendi Pa Gr,Pa Gr,Yes

 

23,Rrustem Mustafa PDK,PDK,Yes

 

24,Mexhide Mjaku-Topalli PDK,PDK,Yes

 

25,Flora Brovina PDK,PDK,No

 

26,Blerta Deliu-Kodra PDK,PDK,Yes

 

27,Selvije Halimi PDK,PDK,Yes

 

28,Margarita Kadriu-Ukelli Pa Gr,Pa Gr,Yes

 

29,Xhevahire Izmaku PDK,PDK,Yes

 

30,Luljeta Veselaj-Gutaj PDK,PDK,Yes

 

31,Safete Hadërgjonaj PDK,PDK,Yes

 

32,Ganimete Musliu PDK,PDK,No

 

33,Nait Hasani PDK,PDK,No

 

34,Shaip Muja Pa Gr,Pa Gr,Yes

 

35,Fadil Demaku PDK,PDK,No

 

36,Hajdar Beqa PDK,PDK,Yes

 

37,Salihe Mustafa PDK,PDK,Yes

 

38,Vjosa Osmani LDK,LDK,Yes

 

39,Teuta Rugova LDK,LDK,Yes

 

40,Anton Çuni LDK,LDK,Yes

 

41,Ismet Beqiri LDK,LDK,Yes

 

42,Nuredin Ibishi LDK,LDK,Yes

 

43,Arben Gashi LDK,LDK,Yes

 

44,Sabri Hamiti LDK,LDK,Yes

 

45,Armend Zemaj LDK,LDK,Yes

 

46,Njomza Emini LDK,LDK,Yes

 

47,Naser Osmani LDK,LDK,Yes

 

48,Lirije Kajtazi LDK,LDK,Yes

 

49,Hatim Baxhaku LDK,LDK,Yes

 

50,Shpejtim Bulliqi LDK,LDK,Yes

 

51,Muhamet Mustafa LDK,LDK,Yes

 

52,Fatmir Rexhepi LDK,LDK,Yes

 

53,Sadri Ferati LDK,LDK,Yes

 

54,Ali Sadriu LDK,LDK,Yes

 

55,Adem Salihaj LDK,LDK,Yes

 

56,Blerim Grainca LDK,LDK,Yes

 

57,Agim Ademaj LDK,LDK,Yes

 

58,Salih Morina LDK,LDK,Yes

 

59,Alma Lama LDK,LDK,Yes

 

60,Besa Gaxherri LDK,LDK,Yes

 

61,Teuta Sahatqija LDK,LDK,Yes

 

62,Doruntinë Maloku LDK,LDK,Yes

 

63,Veton Berisha LDK,LDK,Yes

 

64,Etem Arifi LDK,LDK,Yes

 

65,Murat Hoxha LDK,LDK,Yes

 

66,Agim Kikaj LDK,LDK,Yes

 

67,Bardhyl Meta LDK,LDK,Yes

 

68,Milazim Haliti LDK,LDK,Yes

 

69,Synavere Rysha LDK,LDK,Yes

 

91,Blerim Shala Pa Gr,Pa Gr,Yes

 

96,Melihate Tërmkolli LDK,LDK,Yes

 

97,Milena Milicevic SL,SL,Yes

 

98,Bojan Mitic SL,SL,Yes

 

99,Serdjan Popovic SL,SL,Yes

 

100,Slavko Simic SL,SL,Yes

 

101,Slobodan Petrovic SL,SL,Yes

 

102,Sasa Milosavljevic SL,SL,Yes

 

103,Milka Vuletic SL,SL,Yes

 

104,Jasmina Zivkovic SL,SL,Yes

 

105,Jelena Bontic SL,SL,Yes

 

106,Adem Hodza SL,SL,Yes

 

113,Mufera Serbica-Sinik 6+,6+,Yes

 

114,Duda Balje 6+,6+,Yes

 

115,Danush Ademi 6+,6+,Yes

 

116,Kujtim Paçaku 6+,6+,Yes

 

117,Fikrim Damka 6+,6+,Yes

 

118,Cerim Bajrami 6+,6+,Yes

 

119,Nenad Rasic Pa Gr,Pa Gr,Yes

 

120,Emilija Redzepi PDK,PDK,Yes

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/deputetet-qe-ne-2015-en-votuan-pro-speciales-e-tani-jane-kunder/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala