Delegacioni i Prishtinës në OKB, tha gjëra të pavërteta

Autori:Gazeta Fjala

Ivica-Dacic-interview

Mbledhja e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku u diskutua për Kosovën të enjten, e ka demonstruar edhe njëherë se ka dallime thelbësore në mes qëndrimeve të delegacionit nga Prishtina dhe Beogradi.

Këtë deklaratë e ka bërë Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit.

Delegacioni i Serbisë ka insistuar që këto mbledhje çdo tre muajshe, të mbahen për të diskutuar mbi punën e UNMIK-ut dhe për dialogun në mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel ka thënë Daçiq, shkruan Tanjug.

Kurse në anën tjetër sipas tij, “Prishtina në mënyrë konstante po i shfrytëzon këto mbledhje si një mundësi për të thënë shumë të pavërteta, dhe për të treguar që Kosova është vend sovran”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/delegacioni-i-prishtines-ne-okb-tha-gjera-te-paverteta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala