Delawie: Të bëhemi bashkë për të gjetur zgjidhje! (Video)

Autori:Gazeta Fjala

Greg_Delawie
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, përmes një video mesazhi i është drejtuar qytetarëve dhe politikanëve të Kosovës.
Sipas tij, para se sezoni të ndryshohet sërish, nga vjeshta në dimër, të bëhen së bashku për të gjetur zgjidhje.

“Nuk mjafton vetëm të flitet. Para se sezoni të ndryshohet sërish, nga vjeshta në dimër, le të bëhemi së bashku për të gjetur disa zgjidhje, të vazhdojmë tutje, dhe ta krijojmë atë të ardhme më të ndritur”, ka thënë Delawie.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/delawie-te-behemi-bashke-per-te-gjetur-zgjidhje-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala