Delawie i kënaqur me punën te Ura e Ibrit (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

delawie_7533

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nëpërmes një shrkimi në rrjetin social Twitter, ka komentuar gjendjen e parkut që po ndërtohet në urën e Ibrit, në Mitrovicën veriore.

“Ura e veriut të Mitrovicës dhe zona e shëtitores po duken mirë! Ne po shikojmë përpara që të vazhdohet preogresi”, ka shkruar ambasadori Delawie

Ndërsa, gjatë ditës së sotme Delawie u kërkoi liderëve të shteteve shqiptare që të kenë kujdes me deklarata që për temë kanë bashkimin kombëtar, përderisa kujtoi se SHBA-të mbështesin sovranitetin e Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/delawie-i-kenaqur-me-punen-te-ura-e-ibrit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala