De Bruyne shënon gol të bukur si Ronaldo e Messi

Autori:Gazeta Fjala

De Bruyne

Manchester City po fiton 1:0 kundër Cardiff City me golin e De Bruyne.

Manchester City ka kaluar në epërsi kundër Cardiff me golin e bukur të Kevin De Bruyne. Ai realizoi nga gjuajtja e lirë në minutën e tetë, diçka që rrallë e shohim në futboll.

E kanë bërë në të kaluarën Ronaldinho, Ronaldo, Messi e disa të tjerë. /Gazeta Express/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/de-bruyne-shenon-gol-te-bukur-si-ronaldo-e-messi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala