Dallku i Vorsklas starton kundër Arsenalit, formacionet zyrtare

Autori:Zekirja Shabani

sss-5

Arsenali ka udhëtuar sot në Kiev ku do të përballet me Vorskla Poltava
Skuadra vendase është përballur me disa probleme në qytetin e tyre, për shkak të krizës së tyre me Rusi.

Për shkaqe sigurie ndeshja është vendosur të luhet në stadiumin olimpik të Kijevës.

Në këtë ndeshje Arsenali ka startuar me ekipin e tyre të ri, derisa në formacionin kryesor e ka vetëm Mkhitaryan, Ramsey dhe Peter Cech.

Nga ana tjetër, për Vorskla Poltavan ka startuar edhe mbrojtësi i Kombëtares kosovare, Ardin Dallku.

saaa

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/dallku-i-vorsklas-starton-kunder-arsenalit-formacionet-zyrtare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala