Courtois i ikën Chelsea-s si i lirë

Autori:Gazeta Fjala

thibaut

Portieri i Chelsea, Thibaut Courtois do të largohet nga ky klub me të përfunduar kontrata aktuale.

Kjo do të ndodhë në afatin veror të 2019-ës, pasi që blegu nuk është ulur për të biseduar për vazhdimin e kontratës me The Blues, shkruan The Sun.

Nëse nuk arrihet marrëveshje deri atëherë me portierin, ai do të largohet si agjent i lirë. Për të interesim pati shprehur Real Madrid – që duket se nuk do të japin para për të deri atij t’i skadojë kontrata me Chelsea.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/courtois-i-iken-chelsea-s-si-i-lire/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala