Çmimorja e ISIS për vajzat

Autori:Gazeta Fjala

isis-ka-vendosur-rregulla-p-euml-r-marr-euml-dh-euml-niet-seksuale-me-sllavet-femra-video_hd-780x439

Një vajzë jezide ose e krishtere e moshës 1 deri në 9 vjeçare shitet për 171.43 dollarë si skllave seksi në tregun e militantve të grupit terrorist ISIS.

Gazeta Fjala sjellë çmimorennë bazë të të cilës bëhet shitblerja e vajzave për shërbime seksuale.

Në bazë të saj çmimi i vajzave jezide dhe krishtere, të cilat sipas ISIS janë skllave varion nga 42 dollarë deri në 171.43 dollarë.

Më së shtrenjti shiten vajzat e reja deri në moshën nëntë vjeçare.

Ndërsa për ato nga mosha 10 deri në 20 vjeç cmimi është 129 dollarë. Për gratë e moshës 30 deri 40 vjeçare, në tregun e skllevërve të ISIS paguhet 64 dollarë, derisa 42 dollarë kushton një grua jezide ose e krishtere mes moshës 40 dhe 50 vjeqare./Gazeta Fjala/.

14075187_10210028650741699_1998084087_o

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/cmimorja-e-isis-per-vajzat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala