Çmimet e naftës shënojnë rënie

Autori:Gazeta Fjala

auto_Nafta-derivatet-Pompa_e_benzines-_12_janar_2012-Reuters1421306288

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rënie mëngjesin e kësaj të premteje.

Treguesit referencë për naftën e papërpunaur amerikane, WTI, ranë me 46 cent ose me 0.7 për qind duke u tregtuar me 63.34 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë ëpr naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 29 cent ose me 0.4 për qind dhe u tregtuan me 68.97 dollarë për fuçi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/cmimet-e-naftes-shenojne-renie-5/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala