Çmimet e naftës në nivele rekord të 2014

Autori:Gazeta Fjala

18nafta-1802122012-1

Çmimet e naftës së papërpunuar arritën sot në nivelet rekord të shënuara në vitin 2014.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.9 për qind dhe u tregtuan me 63.49 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, avancuan me 0.6 për qind dhe u tregtuan me 69.22 dollarë për fuçi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/cmimet-e-naftes-ne-nivele-rekord-te-2014/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala