City në janar e transferon Sanchez

Autori:Gazeta Fjala

alexis

Manchester City pritet që të bëjë në janar transferimin e sulmuesit të Arsenal, Alexis Sanchez.

Lojtarët e Arsenal kanë mësuar se kiliani përfundimisht është lënë i lirë që të largohet, shkruan The Telegraph.

The Citizens kanë dështuar që ta blejnë atë këtë verë për 60 milionë funta, por që trajneri Pep Guardiola nuk është dorëzuar dhe shpreson të nënshkruajë me të këtë sezonë.

Alexis do të jetë i lirë të negociojë me skuadra të tjera nga 1 janari dhe të nënshkruajë parakontratën për sezonin e ri.

Kontrata aktuale e Alexis me Arsenal, skadon më 30 qershor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/city-ne-janar-e-transferon-sanchez/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala