Cili qytet i Kosovës e shpalli Miss Ryva Kajtazin?

Autori:Gazeta Fjala

ryva_kajtazi__65388466_485272375555922_5261466848536432339_n-1

Ryva Kajtazi është aktore dhe këngëtare.

Ndonëse ka studiuar për aktrim, e kemi parë shumë më shumë të involvuar në industrinë e muzikës, shkruan “Kosovarja”.

ryva_kajtazi__65388466_485272375555922_5261466848536432339_n-1

Ryva, në mbrëmjen e saj të maturës ishte shpallur miss dhe që atëherë ajo u bë e spektaklit. Kurorën e fitoi në qytetin e saj të lindjes, në Podujevë, ku edhe e kreu shkollën fillore e të mesme, shkruan “Kosovarja”.

ryva_kajtazi__60827672_2277295059176999_885612812222070490_n

Ryva Kajtazi u zhvendos në Prishtinë për stude dhe gjithashtu ta quar përpara karrieren e saj përpara.

Falë talentit dhe punës së pa ndalshme, Ryva sot është mes yjesh. Edhe në jetën private duket të jetë mjaftë e lumtur.

ryva4

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/cili-qytet-i-kosoves-e-shpalli-miss-ryva-kajtazin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala