Chelsea zgjeron Stamford Bridge

Autori:Gazeta Fjala

dfsfdf

Chelsea ka fituar lejen për të vazhduar me planin për rritjen  kapaciteti të ulëseve të Stamford Bridge në 60.000.

Kjo është vlerësuar si një ditë historike për klubin, megjithatë kanë mbetur edhe disa hapa, derisa komuna të aprovojë planet.

Zgjerimi I stadiumit do të marrë tri vjet kohë dhe pos zgjerimit të ulëseve, do të ketë ndërtime edhe të shitoreve të klubit, restoranteve, muzeve dhe kafeneve të ndryshme.

Zgjerimi besohet se do të kushtojë rreth 500 milionë euro dhe pritet të përfundohet në 2021-22.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/chelsea-zgjeron-stamford-bridge/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala