Çaji i bën njerëzit më kreativ

Autori:Gazeta Fjala

caji

Çaji nuk duhet konsumuar vetëm kur të iu dhemb gjoksi nga të ftohurit.

Sipas një studimi të ri, pijet e ngrohta – çaji, mund të kenë ndikim të jashtëzakonshëm edhe në kreativitetin tuaj, shkruan Health.

Studimi është kryer me dy grupe njerëzish, ku janë ndarë ata që kanë pirë çaj dhe ata që kanë pirë vetëm ujë.

Më pas janë testuar të dy palët. Në fund ka dalë se personat që kanë konsumuar çaj kanë qenë me imagjinatë më të lartë dhe zgjuarsi.

Ata janë vënë në test për të gjetur një emër kreativ për një restorant të ri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/caji-i-ben-njerezit-me-kreativ/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala