Brokoli forcon stomakun

Autori:Gazeta Fjala

brokli

Edhe pse nuk është aq populluar në tryezat shtëpiake që, para së gjithash, mund të shpjegohet me çmimin e tij më të lartë në raport me pjesëtarët e familjes së njëjtë (lakra, lakra e gjelbër, por edhe karfioli), brokoli ngadalë, por sigurt është duke pushtuar edhe kuzhinën tonë.

Dhe atë jo vetëm përmes variantit të përgatitjes mesdhetare, në stilin e brokolit të zier, me patate të ziera me salcë prej vajit të ullirit dhe mëlmesave sipas dëshirës, por gjithnjë e më shpesh edhe si variant i domosdoshëm në të ashtuquajturat sallata të kopshtit. Prandaj është interesante të njiheni edhe me veçoritë e tij të jashtëzakonshme, të cilat janë të dëshmuara në mënyrë shkencore, transmeton koha.net.

Nëse çdo ditë hamë vetëm njëqind gramë brokoli, kjo në mënyrë të konsiderueshme mund ta reduktojë rrezikun nga i thati në stomak dhe nga kanceri i stomakut.

Brokoli përmban sasi të madhe të kimikatit mbrojtës i cili quhet sulforafan.

Te grupi i njerëzve të cilët kanë marrë pjesë në këtë eksperiment, konsumimi i rregullt i brokolit ka sjellë deri te rënia e treguesve të nivelit të bakterit Helicobacter pylori për 40 për qind. Ky bakter sot konsiderohet përgjegjës për inflamacionet kronike të mukozës së stomakut, e cila rrit rrezikun nga kanceri i stomakut dhe të thatit në stomak dhe në zorrën dymbëdhjetëgishtore.

Në përgjithësi, rekomandimet më të reja për ushqimin, që shërben si parandalim i kancerit lëvizin në drejtimin që të rekomandohen më pak karbohidrate (drithëra) dhe më shumë perime (veçanërisht karfiol, lakër dhe brokoli), yndyra të mira (vaji i lirit, ullirit dhe kokosit) dhe proteina kualitative (nga soja, për shembull).

Brokoli mund jetë ushqim i dobishëm për popullatën femërore në periudhën e menopauzës, sepse vitamina K, kalciumi, magnezi, zinku dhe fosfori, të cilët po ashtu gjenden në përbërjen e kësaj bime veprojnë favorshëm në eshtra dhe janë preventivë e mirë kundër osteoporozës.

Me hulumtimet shkencore është vërtetuar që acidi folik parandalon dëmtimet neurologjike në organizmin dhe fetusin e formuar dhe pasi që brokoli është burim i pasur me acid folik, kjo perime u rekomandohet femrave shtatzënë. Për të njëjtën arsye me përdorimin e rregullt të kësaj bime mund të reduktohet rreziku nga krijimi i sëmundjes së Alzheimerit.

Sallata brokoli me jogurt

Pasi që brokoli në gjendje të freskët përmban të gjithë veçoritë e veta shëruese, ja një recetë të thjeshtë për përgatitjen e sallatës së shijshme brokoli. Brokoli dhe jogurti mund të kombinohen mirë me mish pule dhe me ushqimet e tjera me mish.

Përgatitja:

300 gramë brokoli të pastër i lani, i preni ne copa më të imëta dhe i lini në një enë më të thellë. Pastaj shtoni 3 thelpinj hudhre të grirë imët, një lugë vaj ulliri dhe një gotë jogurt. Përzieni të gjitha mirë dhe nga lart mund të dekorohet edhe me gjethet e majdanozit të freskët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/brokoli-forcon-stomakun/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala