Bllokojnë rrugën për mos kyçje në “Termokos”

Autori:Gazeta Fjala

TERMOKOSI_POROTESTA00000000-690x380

Banorët e lagjes “Pejton” të Prishtinës e kanë bllokuar një rrugë për një orë, duke protestuar për mos kyçjen në sistemin e ngrohjes nga “Termokos.”

Pas punimeve që ka nisë komuna për të riparuar rrjetin nëpër qytet, banorët e atyshëm po kërkojnë që edhe objektet aty të lidhen me këtë rrjet.

Sipas tyre komuna e Prishtinës nuk i ka pranuar fare që të diskutojnë këtë problem.

Pas protestës një orëshe ata kanë liruar rrugën, duke paralajmëruar edhe të premten në ora 13:00 do të dalin përsëri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/bllokojne-rrugen-per-mos-kycje-ne-termokos/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala