Bima që përmirëson funksionin e zemrës

Autori:Gazeta Fjala

bima

Ka shumë bimë që janë të dobishme për shëndetin sepse kurojnë shumë probleme.

Është e rëndësishme të theksohet se këto bimë përdoren për krijimin e disa produkteve, prandaj mund të shfrytëzojmë fuqinë dhe përfitimet që ato përmbajnë.

E kemi fjalën për bimën “Varporub”.

Kjo bimë është e thjeshtë për tu rritur. Ju mund ta mbillni atë në kopshtin tuaj ose në një vazo të vogël.

Kjo bimë përdoret për problemet e mëposhtme shëndetësore:

Ftohjet

Përdorni disa gjethe të bimës dhe vlojini ato për disa minuta, pastaj i shtoni limon dhe mjaltë. Pini këtë çaj disa herë në ditë në mënyrë që të ftohtët të minimizohet.

Sinusiti dhe mbingarkesa e hundës

Për këtë ilaç, duhet të valoni gjysmë litër ujë, shtoni pesë gjethe të Vaporub dhe trumzë, trazojeni këtë për pesë minuta dhe pastaj afroni kokën në tenxhere për të thithur avullin. Ju mund të përdorni një peshqir në kokë që avulli të përqendrohet.

Astma

Vendosni tetë gjethe të kësaj bime në një shishe me alkool etilik. Ena duhet të jetë prej xhami dhe me një kapak. E lini për një javë, në një vend të errët dhe të ftohtë. Më pas fërkoni pjesën e gjoksit dhe të kraharorit.

Dhimbjet e veshit

Zieni disa gjethe të kësaj bime me një lugë gjelle vaj ulliri. E lini të mbuluar në një enë, përreth një javë. Më pas mund ta aplikoni me anë të një pikatoreje në veshin tuaj, dy herë në ditë. Kjo do të pushojë në kohë rekord dhimbjet e veshit.

Ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe mund ta mbani plotësisht të shëndetshëm trupin tuaj.

Ndani informacionin me të tjerët nëse e shihni të dobishëm!/Shije.al

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/bima-qe-permireson-funksionin-e-zemres/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala