Bërtet ‘Allahu Akbar’ dhe ther 4 kalimtarë dhe 3 policë

Autori:Gazeta Fjala

a_1505372332-3352390

Një burrë ka sulmuar kalimtarët e rastit në qendër të qytetit dhe bërtiti “Allahu Akbar”.

Sulmuesi ka therur dhe goditur me grushta e shkelma katër kalimtarë në qytetin francez Toulouse.

Në këtë sulm të përgjakshëm janë sulmuar edhe tre policë.  Agresori besohet të jetë një ish-pacient i spitalit psikiatrik.

Pas ardhejes së forcave të shumta të policisë, ai është arrestuar, por edhe kur është futur në veturën e policisë, sulmuesi bërtiste në gjuhën arabe “Allahu është i plotfuqishëm”.

“Ishim duke biseduar në rrugë kurai filloi të na sulmojë. Ai fillimisht e sulmoi djalin tim dhe më pas vajzën”, ka deklaruar një dëshmitar.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/bertet-allahu-akbar-dhe-ther-4-kalimtare-dhe-3-police/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala