Bayern Munich i shkon Mainzit të pamposhtur në shtëpi, formacionet zyrtare

Autori:Zekirja Shabani

aek-athens-v-fc-bayern-muenchen-uefa-champions-league-group-e-5bd3269e27750f0439000001_1540643242-4994474

Mainzi, klubi me moshën më të re mesatarisht në Bundesligë (24.1) e pret kampionin Bayern Munichun në “Opel Arena”, si klubin me lojtarët që kanë më së shumti përvojë në ligën elitare gjermane nga të gjitha 20 klubet tjera.

Edhe pse e ka humbur ndeshjen e fundit 4-0, Mainzi përsëri është skuadra me mbrojtjen më të mirë në Bundesligë, bashkë me Hertha Berlinin, me vetëm tetë gola të pësuara, raporton Gazeta Express.

Po ashtu, Mainzi nuk e ka humbur asnjë ndeshje në shtëpi, dy fitore dhe dy barazime.

Megjithatë, Bayerni e ka mposhtur Mainzin në gjashtë ndeshjet e fundit në shtëpi.

Bayerni duket se ka rënë në binar përsëri, pas një serie prej katër ndeshjeve pa fitore në të gjitha garat, dy humbje dhe dy barazime, dhe si pasojë rënies nga kreu i tabelës në vendin e gjashtë.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Mainz: 

Bayern Munich:

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/bayern-munich-i-shkon-mainzit-te-pamposhtur-ne-shtepi-formacionet-zyrtare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala