Bashkim Ndrecaj tregon pse u ftua nga Gjykata Speciale

Autori:Gazeta Fjala

t-15

Asamblisti nga radhët e LDK-së në Suharekë, Bashkim Ndrecaj, ka bërë të ditur se është ftuar nga Prokuroria Speciale.

Ndrecaj ka theksuar se është ftuar për t’u paraqitur më datë 21 Maj 2019 në dhomat e Specializura në Hagë, në cilësinë e ‘dëshmitarit të dyshuar’.

“Sot nga Prokuroria Speciale ne Hagë me erdhi një fletëthirrje për tu paraqitur me datë 21 Maj 2019 në dhomat e Specializura ne Hagë”, ka shkruar Ndrecaj  në Facebook.

“Unë do ti përgjigjem kësaj ftese sepse e kemi obligim qytetar. Unë besoj në drejtësi por më shumë besoj në Luftën e drejtë të UÇK-së.”

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/bashkim-ndrecaj-tregon-pse-u-ftua-nga-gjykata-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala