Barcelona transferon të riun e Arsenalit

Autori:Gazeta Fjala

1517340812_999647_noticia_normal-1

Talenti i Arseanlit, Marcus McGuane, është transferuar te Barcelona.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Arsenali, por shuma e transferimit nuk është bërë e ditur.

18 vjeçari ka kryer testet mjekësore në Spanjë, dhe ka nënshkruar një kontratë, me një klauzolë prej 25 milionë eurosh.

McGuane, që ka qenë te Topçinjtë që nga moshta gjashtë vjeçare, kishte luajtur vetëm dy herë për ekipin e parë, gjegjësisht në Ligën e Evropës, kundër BATE-s dhe Crvna Zvezda-s.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/barcelona-transferon-te-riun-e-arsenalit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala