Babai i Frenkie de Jong tregon skuadrën e re të djalit të tij

Autori:Zekirja Shabani

frenki

Frenkie de Jong është në krye të listës së transferimeve te skuadrat Barcelona, Bayern Munich dhe PSG, por është kampioni francez që thuhet se ka arritur një marrëveshje për të, shkruan GazetainFokus.

Vlerë e futbollistit është 75 milionë euro – një çmim që të tre klubet janë gati për t’u ndeshur në mes veti.

Babai i De Jong ka komentuar tashmë spekulimet dhe ka konfirmuar të gjitha se djali i tij do të largohet nga Ajax verën e ardhshme.

“Vendimi është te Frenkie, ai është shumë i zgjuar dhe shumë i vetëdijshëm dhe do të presë deri në pranverë për të bërë zgjedhjen e tij të duhur”, tha ai.

“Besimi im është se ai do të largohet nga Ajax verën e ardhshme, ndoshta ka gjasa 95% që kjo të ndodhë. Mendimi im është se Barcelona do të ishte destinacioni i tij më i mirë “, shtoi babai i mesfushorit. /GazetainFokus

fffff

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/babai-i-frenkie-de-jong-tregon-skuadren-e-re-te-djalit-te-tij/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala