Aubameyang në pritje të kalimit tek Arsenal

Autori:Gazeta Fjala

aubameyang-4

Transferimi i Pierre-Emerick Aubameyang nga Dortmudi të ndodhë brenda pak ditësh, dhe sulmuesi i Gabonit të jetë në Emirates Stadium brenda kësaj jave.

Drejtuesit e Arsenal shpresojnë që transferimi i Pierre-Emerick Aubameyang nga Borussia Dortmund të ndodhë brenda pak ditësh.

Topçinjtë e kanë rritur në 54 milionë euro ofertën, me Arsene Wenger që beson se futbollisti do të bëjë të harrohet shumë shpejt Alexis Sanchez.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/aubameyang-ne-pritje-te-kalimit-tek-arsenal/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala