Aubameyang: Dua të bëhem si Henry

Autori:Gazeta Fjala

aubameyang-6

Pierre-Emerick Aubameyang ka thënë se do të provojë për ta arritur suksesin e legjendës së këtij klubi, Thierry Henry.

Sulmuesi ka zyrtarizuar transferimin në Emriates Stadium nga Borussia Dortmund, për 60 milionë funta.

“Mendoj se ky klub ka aq histori, përfshirë edhe futbollistë të mëdhenj që ka pasur – si Thierry Henry”, kanë qenë fjalët e tij të para si topçi.

“Jam futbollist i shpejtë dhe shënojë shumë gola, sikur Henry aty diku. Por siç thash, kam për të punuar më shumë”.

“Shpresoj që të arrij në majë sa më parë që është e mundur. Do ta jap më të mirën”.

“Dua të bëhem si Henry”.

Auba ka të shënuar 98 gola në kampionat me Dortmund, në 144 paraqitje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/aubameyang-dua-te-behem-si-henry/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala