Arsyet e zbardhjes së hershme të flokëve

Autori:Gazeta Fjala

floket

Fijet e bardha të flokëve nuk janë aq të zakonshme për gratë në të njëzetat  apo tridhjetat e tyre.

Por kjo mund të ndodhë në rininë e hershme. Edhe pse duket si jonormale, ajo duhet të merret si e tillë, pasi nuk ka diçka të jashtëzakonshme aty.

Arsyet e zbardhjes së flokëve, janë më kryesore, e të cilat i gjeni më poshtë:

1. Flokët thinjen për shkak të mungesës së pigmentit që u jep ngjyrë atyre – i njohur si melanina.
2. Arsye tjetër janë faktorët gjenetikë – nëse babai ose e ëma juaj ka pasur thinja në rini, lehtë mund të keni edhe ju.
3. Faktori i tretë është duhanpirja.
4. Faktori tjetër është stresi permanent.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/arsyet-e-zbardhjes-se-hershme-te-flokeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala