Arsenali shumë afër transferimit të Aubameyang

Autori:Gazeta Fjala

au_1517209957-954021

60 milionë funte, kaq do të paguajë Arsenali për Aubameyangun, raporton Goal.

“Goal.com”, nga burime të sigurta ka mësuar se sulmuesi i Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, është rrugës për Angli.

Sipas Goal, dy klubet tashmë kanë arritur marrëveshje për çmimin e sulmuesit nga Gaboni e që besohet të jetë 60 milionë funte.

Sulmuesi u la në shtëpi dy ndeshje para se të ftohej në atë të fundit ku bëri paraqitje zhgënjyese duke mos qenë i fokusuar për shkak të ardhmes dhe zgjidhja e vetme është largimi nga Bundesliga.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/arsenali-shume-afer-transferimit-te-aubameyang/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala