Arsenali e Liverpooli në garë për Rakitiqin

Autori:Gazeta Fjala

auto_2017-12-23T131057Z_1172464263_RC11A8B8FAA0_RTRMADP_3_SOCCER-SPAIN-MAD-FCB1515497178

Arsenali dhe Liverpooli raportohet se kanë shprehur interesim për yllin e Barcelonës, Ivan Rakitiq, pas transferimit të Philippe Coutinhos në Camp Nou.

Kroati besohet se është i merakosur për të ardhmen e tij te klubi katalonas pasi mendon se nuk do të ketë më vend në ekipin e parë, pas transferimit të brazilianit.

Sipas gazetës “Diario Gol”, Arsenali, Liverpooli dhe Juventusi janë destinacionet potenciale për futbollistin, i cili është pjesë e Barçës që nga viti 2014 kur kaloi nga Sevilla.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/arsenali-e-liverpooli-ne-gare-per-rakitiqin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala