Arrestohet një person në Gjakovë për lojëra të fatit

Autori:Gazeta Fjala

arrestimi gjakov

Njësiti i Hetimeve Kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit-Gjakovë, pas pranimit të informatës së në një lokal (pa ndonjë mbishkrim) po zhvilloheshin lojëra të fatit, me urdhër të prokurorit është bastisur lokali dhe në cilësinë e provave materiale janë konfiskuar 4 shtëpiza të kompjuterit, 1 printer, 1 skaner dhe 4 tiketat e gjetura në vendngjarje të shtypura të një kompanie.

Rasti ka ndodhur të enjten pasdite në rrugën “Domenik Pegegaj” në Gjakovë.

 

Lidhur me rastin një i dyshuar mashkull Kosovar-Shqiptar është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/arrestohet-nje-person-ne-gjakove-per-lojera-te-fatit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala