‘Arifhikmeti’ sjell këngën e tij të parë “Vet Mthae Tdua” me nofkën MC Litii (Video)

Autori:Gazeta Fjala

xhev2-780x439

Pas angazhimit të tij në shumë projekte filmike, Jashari kësaj here e sprovon veten e tij edhe në këngë.
Ai ka publikuar një parodi në kanalin YouTube të titulluat “Vet Mthae Tdua”.

Muzikën e kësaj kënge e ka punuar Strike beatz, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar vet Xhevdet Jashari.

“Te gjithe ju qe e perkrahet Arifhikmetin, te gjithe ju qe i dhate mundesine Arifhikmetit te jete pjese e jeteve tuaja u jam mirenjohes pafundesisht. Te gjithe juve ua kushtoj kete kenge (kenge e cila ka eshte e zhanrit komik, edhe rep edhe komedi) duke shpresuar ne perkrahjen tuaj te metutjeshme dhe duke shpresuar se do tu pelqeje. Eh shtaj dua ne 19 ora kur ta ces premieren e kajnkes ta dixhni me kliklime e me like te faqes ne youtube en me share, ta cudisem dinjane tem bohi krejt subskrajb ta cudisem ene youtibin, ta smetajsem kejt…” (sic.), kishte shkruar aktori tetovar pak para se të publikonte këngën e re.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/arifhikmeti-sjell-kengen-e-tij-te-pare-vet-mthae-tdua-me-nofken-mc-litii-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala