Apple prezanton iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

a3_1505240153-3473921

Apple ka prezantuar zyrtarisht dy prej tre telefonëve të saj të ri për këtë vit, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus përbëjnë versione më të sofistikuara të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, që u prezantuan vitin e kaluar.

Telefonat vijnë me dizajne të njëjta sikurse paraardhësit, por me specifika shumë më të avancuara.

Risia kryesore është që këta telefona të rinj do të mund të mbushen pa kabllo.

iPhone 8 dhe 8 Plus do të dalin në shitje më 22 shtator, ndërsa do të mund të porositen që nga 15 shtatori.

iPhone 8 do të kushtojë 699 dollarë (versioni me 64GB), kurse iPhone 8 Plus do të kushtojë 799 dollarë (versioni me 64GB). /Express/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/apple-prezanton-iphone-8-dhe-iphone-8-plus-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala