Ancelotti do vendin e Wengerit

Autori:Gazeta Fjala

carlo-ancelotti_1n1nudz5vmpob1k8wnmi5p8ru5

Carlo Ancelotti është ‘një kandidat serioz’ që ta zë vendin e Arsene Wenger-it te Arsenali në fund të stinorit, sipas The Evening Standard.

Wenger nënshkroi një kontratë të re dyvjeçare me Topçinjtë më 2017, por francezi mund të vendosë që të largohet në fund të këtij stinori.

Nëse ai e bën këtë, atëherë Ancelotti, që u shkarkua nga Bayern Munchen në shtator, është opsioni kryesor që ta marrë këtë post, ndonëse është përfolur gjithashtu edhe për një rikthim të tij të mundshëm në Stamford Bridge.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ancelotti-do-vendin-e-wengerit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala