Albin Kurti tregon se a do të ketë koalicion paszgjedhor me LDK’në

Autori:Gazeta Fjala

LDK-KURTI-600x360

Albin Kurti, kryetar i Vetëvendosjes, ka thënë se kjo parti e sheh LDK-në si partnere në një qeveri nëse VV-ja fiton zgjedhjet, por ka shtuar se duhet të ketë kujdes kush fiton në LDK.

Në Rubikon ai ka thënë se nuk ka pasur qëllim jo të mirë me letrën publike drejtuar LDK-së siç kishte thënë Isa Mustafa.

“S’doja numër 50 sepse doja të isha afër, jo larg. Thoshin që janë partia e parë, më të fuqishmit. Mendoj se ka thënë qëllimkeqe. Nëse s’ka pasur qëllim të mirë, kanë mundur të testojnë. Qëllimi im ishte i mirë. Kam pas argumente. Efekti i sinergjisë është fantastik. Por shkoi ajo punë. S’kemi opsion tjetër, por duhet të jemi të kujdesshëm kush fiton në LDK”, ka thënë ai.

Kurti ka shtuar se “ka provuar t’ua heq frikën LDK-së nga PDK-ja, por ata duan më shumë që ta luftojnë vetë këtë frikë që e kanë ndaj PDK-së”.

Për largimin e deputetëve të VV-së në drejtim të PSD-së, Kurti ka thënë se “në VV u krye krasitja, tjerët le të ruhen”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/albin-kurti-tregon-se-a-do-te-kete-koalicion-paszgjedhor-me-ldkne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala